Jak długo odrastają włosy wyrwane z cebulkami?

Nasze włosy są zbudowane z korzenia, czyli cebulki. Pełnią głównie ochronne funkcje i są osadzone w mieszku włosowym. Co ciekawe, każdego dnia tracimy ok. 50-100 włosów.
jak długo odrastają włosy wyrwane z cebulkami

W cebulce i mieszku włosowym znajduje się brodawka, do której dostarczane są substancje odżywcze i witaminy. Wpływają one na zdrowe włosy i ich odpowiedni wzrost. Dlaczego włosy nie rosną? Ile rosną włosy w pół roku? Co jest istotne?

Cykl życia włosów

Ile rosną włosy na miesiąc? Okazuje się, że w ciągu miesiące nasze zdrowe włosy rosną na poziomie ok. 1-1,5 cm. Oczywiście jest to zależne od naszej genetyki, stylu życia i innych czynników. Faktem jest, że cykl wzrostu i wypadania włosów powtarza się w naszym życiu nawet do 30 razy. Każdy taki cykl bazuje na trzech fazach. W efekcie następuje wymiana włosów, a my gołym okiem nie zauważamy ich wypadania. Pierwszą fazą jest anagenowa faza wzrostu. Trwa ona najdłużej. Druga to faza regresji, kiedy korzeń jest obkurczany. Ostatnia faza, spoczynkowa, wiąże się z tym, że korzeń oddziela się od brodawki. Ona z kolei rozpoczyna produkcję nowego włosa. 

Wyrwanie włosa z cebulką – czy włosy odrosną?

Wiemy już w jakim tempie rosną włosy na miesiącA jak wygląda ta kwestia w dłuższym okresie czasu? Musimy zatem zastanowić się, ile rosną włosy w ciągu pół rokuZazwyczaj wzrost następuje o 6-8 cm, jednak u każdego człowieka ta kwestia wygląda różnie. 

Czy po wyrwaniu włosa z cebulką można liczyć na odrost? Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa. Zależy głównie od tego, w której fazie znajdował się włos podczas wyrwania. Naturalna wymiana fizjologiczna następuje co ok. 3-6 lat. Gdy dochodzi do zaburzenia, odrost włosa może się wydłużyć. Jest to związane z faktem, że brodawka na nowo musi rozpocząć tworzenie nowego włókna. Mechaniczne wyrwanie może także sprawić, że mieszek ulegnie spłyceniu. 

Zobacz też:  Co na puszące się włosy? Sprawdzone metody

Dlaczego włosy nie rosną?

Ile rosną włosy w ciągu tygodnia? Faktem jest, że w tak krótkim czasie nasze włosy mogą urosnąć o ok. 0,3-0,5 mm. Jak już wiemy, ta kwestia jest zależna od wielu przyczyny. Niekiedy jest tak, że mimo starań, nasze włosy rosną bardzo wolno lub wcale. Dlaczego włosy nie rosnąTen stan rzeczy może wiązać się z łojotokowym zapaleniem skóry, łupieżem, grzybicą skóry głowy. W efekcie przy ujściach mieszków zbiera się sebum, które utrudnia włosom wzrost. Wybawieniem jest zazwyczaj wizyta u specjalisty. Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też