Co zrobić żeby włosy się nie przetłuszczały? Sprawdzone metody

Przetłuszczające się włosy to częsty problem i trudność w codziennym funkcjonowaniu zwłaszcza w przypadku kobiet. W artykule zostały opisane sposoby, które warto wykorzystać aby uporać się z tą dolegliwością.
co zrobić żeby włosy się nie przetłuszczały

Czy przetłuszczanie włosów jest zdrowe?

Zacznijmy od tego czy to co nazywamy problemem, rzeczywiście nim jest. Przetłuszczające się włosy to nic innego jak wzmożona produkcja sebum i objawia się ona nieświeżymi włosami, które wyglądają jak natarte olejem. I choć można by powiedzieć, że gruczoły łojowe mamy na całym ciele, to te na włosach mogą nam dużo podpowiedzieć.

Jeżeli częstotliwość tego problemu się zmieniła i tendencja jest wzrastająca to znaczy, że coś zmieniło się w naszym organizmie i nie należy tego ignorować.

Przykłady, które mogą być powodem przetłuszczających się włosów : 

  • czynniki genetyczne
  • nieprawidłowa dieta i odwodnienie organizmu
  • bagatelizowany łupież
  • źle dobrane kosmetyki
  • zaburzenia hormonalne
  • silny i długotrwały stres
  • okres dojrzewania i silnych zmian (w przypadku młodych ludzi)

Biorąc pod uwagę różne możliwości warto obserwować swoje nawyki, przyzwyczajenia, podejście do dbania o włosy. Tego typu dolegliwości nie biorą się znikąd ale co ważniejsze, są sposoby na przetłuszczające się włosy, które zostały opisane w dalszej części artykułu.

Sposoby na przetłuszczające się włosy

Dbanie o odpowiedni sposób mycia i czesania włosów

Mogło by się wydawać, że jest to nie istotne lecz w rzeczywistości takie nawyki grają ogromną rolę. Warto czesać włosy powoli, rozpoczynając od końcówek i nie naciskając nadmiernie na skórę głowy. Dodatkowo, należy unikać nakładanie na skórę czegokolwiek innego niż szamponu, ponieważ odżywki będą przyczyniały się do pogłębiania problemu. Co ile myć włosy? Należy być regularnym i pamiętać o tym co 2 lub 3 dni.

Dbanie o przerwy

Wspomniane już wcześniej nawyki żywieniowe lub funkcjonowanie organizmu grają ogromną role. Warto pamiętać, że kondycja zdrowych włosów w dużej mierze zależy o odpowiedniej ilości witamin i minerałów, które zapewni tylko dobrana dieta i suplementacja.

Zobacz też:  Co na puszące się włosy? Sprawdzone metody

Zaopatrzenie się w odpowiednie kosmetyki

Jednym z dużych problemów, które wpływają na złą kondycję włosów są źle dobrane kosmetyki. Dzieje się tak, ponieważ skupiamy się nie na tym co istotne, a mianowicie na potrzebach skóry głowy w danym momencie. Przetłuszczająca się włosy, z pewnością wymagają odpowiednio dobranego szamponu oczyszczającego.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też