Na czym polega rozjaśnianie włosów?
Rozjaśnianie włosów w ostatnich latach stało się dość popularną praktyką. Jest to proces, który bardzo często stosuje się przed farbowaniem włosów. Zwłaszcza w przypadku przechodzenia z ciemnego na jasny odcień. Nakładany kosmetyk przenika do łuski włosa, aby następnie zmyć znajdujący się tam pigment. W konsekwencji, zabieg ten powoduje powoduje zmianę koloru nawet o kilka tonów. Wśród kosmetyków rozjaśniających warto wymienić: emulsje, szampony, żele, a także pasty. Odpowiedni rozjaśniacz powinien zostać dobrany do koloru włosów, a także spodziewanego efektu. Co więcej warto szczególną uwagę zwrócić na czas stosowania kosmetyku. Najczęściej jest od podany przez producenta i nie przekracza 50 min.
Jaki rozjaśniacz najmniej niszczy włosy?
Zdrowe farbowanie włosów jest obecnie bardziej możliwe niż jeszcze parę lat temu. Podobnie jest z rozjaśnianiem. Wszystko to dzięki szerokiej gamie kosmetyków na bazie naturalnych składników. Zadając pytanie: jaki rozjaśniacz najmniej niszczy włosy, warto zaznaczyć, że nawet najbardziej ekologiczne produkty, w niewielkim stopniu naruszą strukturę włosa. Najlepsze składy posiadają profesjonalne rozjaśniacze fryzjerskie. Ich użycie wymaga jednak większego doświadczenia, zwłaszcza podczas wykonywania tego zabiegu samodzielnie. Wielu fryzjerów zaleca wybranie delikatniejszego kosmetyku, który będzie można użyć ponownie po upływie określonego czasu. Wpływ na zdrowe rozjaśnianie włosów ma również wcześniejsza pielęgnacja. Prawidłowo odżywione i zregenerowane włosy są zdecydowanie mniej podatne na uszkodzenia. 48h przed zabiegiem należy przeprowadzić próbę uczuleniową. Po zabiegu, warto rozpocząć stosowanie kosmetyków, które wykazują głównie działanie nawilżające. Dobrym rozwiązaniem może okazać się rezygnacja z suszarki, prostownicy czy lokówki.
Domowe sposoby na rozjaśnianie włosów
Jeśli pojawiają się obawy co do rozjaśniania włosów środkami chemicznymi, warto zastanowić się nad innymi domowymi sposobami. Dzięki temu zdrowe włosy nie będą narażone na nawet niewielkie zniszczenia. Warto jednak zauważyć, że działania te nie sprawdzą się na bardzo ciemnych włosach. Naturalne sposoby na rozjaśnianie sprawdzą się w przypadku blondynek i jasnych szatynek. Jaki składniki z domowej apteczki warto wykorzystać?
Rumianek
Napar z rumianku jest najczęściej wykorzystywanym domowym sposobem na rozjaśnianie. Należy przygotować wywar z 4/5 torebek, a następnie zostawić do ostygnięcia. Po umyciu włosów, nadmiar kosmetyku spłukać rumiankiem. Metoda ta nie daje natychmiastowych efektów, jednak stosowana regularnie przynosi pożądany wygląd. Nie będzie on odpowiedni dla właścicielek suchych włosów.
Miód i cytryna
Z miodu i cytryny tworzy się maseczkę, która powinno trzymać się kilka godzin. Jest to metoda zdecydowanie bardziej czasochłonna, ale stosowana w określonych odstępach czasu, daje widoczne efekty. Co więcej jest bardzo dobrą alternatywą dla posiadaczek włosów suchych. Miód bowiem posiada właściwości nawilżające.
Zobacz także: