Pielęgnacja włosów prostych. Co warto wiedzieć?

Proste, lśniące i mocne włosy to marzenie wielu osób. Aby jednak efekt był satysfakcjonujący konieczne jest przestrzeganie zasad właściwej pielęgnacji. Wystarczy wdrożyć do swojej codzienności kilka prostych zasad i zmiana z pewnością będzie widoczna.
pielęgnacja włosów prostych

Ogólne zasady dbania o włosy

Aby włosy prezentowały się dobrze należy o nie we właściwy sposób dbać. Zanim dobierze się odpowiednie produkty należy ocenić jaka jest kondycja, rodzaj i porowatość włosów. Wszystkie te cechy można ustalić za pomocą kilku prostych testów i obserwacji. Jest to bardzo ważne, ponieważ np. kosmetyki do włosów przetłuszczających nie równają się kosmetykom do włosów suchych i odwrotnie.

Pierwsza bardzo ważna zasadą codziennej naturalnej pielęgnacji włosów jest nie przesadzanie z temperaturą podczas pielęgnacji. Włosów nie powinno się myć w zbyt ciepłej wodzie, ani też przesadzać z suszeniem, prostowaniem czy kręceniem. W przypadku bardzo delikatnych i wrażliwych włosów, warto przed stylizacja nałożyć specjalny preparat ochronny.

Dobrą praktyką, która pozwoli sprawić, że włosy będą się prezentowały zdrowo i atrakcyjnie jest olejowanie. Aby efekt był najlepszy warto pozostawić olej na włosach na całą noc, a rano umyć głowę ulubionym szamponem.

Kolejna propozycją jest nakładanie na włosy odżywczej maski raz w tygodniu. Powinna być ona jak najlepiej dostosowana do rodzaju włosów, aby osiągnąć satysfakcjonujący efekt. Po każdym myciu trzeba też zabezpieczać końcówki, w tym celu najlepiej sprawdzą się oleje do pielęgnacji. Ostania kwestią, o której należy wspomnieć jest także regularne podcinanie włosów.

Pielęgnacja prostych włosów – wybór odpowiedniej szczotki

Aby prawidłowo dbać o długie, proste włosy bardzo ważne jest też używanie odpowiedniej szczotki najlepszej jakości. Droższe modele idelanie rozczesują pasma, nie plączą ich i nie wyrywają włosów. Warto też zwrócić uwagę na to, aby wybrany model szczotki był łatwy w utrzymaniu czystości, ponieważ w ten sposób można się uchronić przed przetluszczaniem włosów, łupieżem itd.

Zobacz też:  Jak rozluźnić staw skroniowo-żuchwowy?

Przydatne są także gumnki, które nie łamią i nie wyrywają włosów oraz łatwo można je zdjąć. 

Pielęgnacja włosów od wewnątrz

Aby skutecznie wzmocnić i odżywić włosy konieczne jest także wdrożenie odpwoiedniej diety, a także suplementacja. Dla włosów najskuteczniejsza będzie pokrzywa, szałwia, melisa, a także skrzyp.

Regularne przyjmowanie suplementów bogatych w tego typu składniki znacznie polepsza jakość włosów, sprawia że stają się one zdrowsze i mocniejsze. Dodatkowe herbatki na bazie wyżej wymienionych ziół z pewnością pomogą.

Proste zdrowe włosy wydają się łatwe w pielęgnacji, jednak aby osiągnąć satysfakcjonujący efekt należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach pielęgnacji. Przede wszystkim trzeba dobrać odpowiedni rodzaj kosmetyków do danego rodzaju włosów, a także regularnym olejowaniu czy stosowaniu masek odżywczych. Ponadto znaczenie ma właściwie dobrana suplementacja oraz pełnowartościowa dieta. Pielęgnacja włosów blond jak i innych rodzajów od wnętrza jest bardzo ważna. Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też