Mycie włosów. Najlepsze metody pielęgnacji włosów każdego typu

Pielęgnacja skóry głowy może przysporzyć o ból głowy. Aby znacznie ułatwić sobie ten proces, warto skupić się na priorytetach. W tej sytuacji podstawą jest prawidłowe mycie włosów. Na co zwrócić uwagę? Jakich kosmetyków używać? Co ile myć włosy?
mycie włosów

Zdrowe mycie włosów

Każda z nas chciałaby mieć długie, zdrowe włosy. Odżywki i olejki stanowią dodatkowe źródło pomocy, jednak dużą rolę odgrywa prawidłowe mycie włosów. Przed ich namoczeniem powinno się je dokładnie rozczesać. Dzięki temu włosy nie będą się aż tak plątać. Następnym krokiem jest prawidłowa temperatura. Mycie włosów zimną wodą lub zbyt ciepłą źle wpływa na skórę głowy czy gruczoły łojowe. Rozcieńczony z wodą szampon należy dokładnie rozprowadzić po włosach. Drapanie skóry oraz tarcie włosów nie jest zalecane. Zamiast tego rozmasuj kosmetyk delikatnie. Warto mycie włosów podzielić na dwa etapy. Podczas pierwszego pozbędziesz się powierzchownych zabrudzeń. Druga część znacznie dokładniej czyści skórę głowy. Dokładnie spłucz włosy. Osusz ręcznikiem, ale nie pocieraj. Mokre włosy są bardzo podobne na uszkodzenia. Po wykonaniu tych czynności możesz przystąpić do nakładania pozostałych kosmetyków. 

Czy niemycie włosów jest zdrowe?

Wśród wielu pytań odnośnie prawidłowej pielęgnacji, często zadawanymi pytaniami są: czy niemycie włosów jest zdrowe lub czy przetłuszczanie włosów jest zdrowe. Metoda celowego przetłuszczania włosów zyskała na popularności w czasach pandemii. Należy jednak zauważyć, że sposób ten posiada wiele wad. Przede wszystkim może doprowadzić do problemów dermatologicznych, nadmiernego przesuszenia, a co za tym idzie również wypadania i niszczenia włosów. 

Produkty do mycia włosów 

Produkty do włosów żeby mogły spełniać swoją funkcję, muszą być właściwie dobrane. Niektóre kobiety uważają, że mycie włosów szarym mydłem jest dla nich odpowiednie. Warto jednak wyjść spoza utartych schematów i spróbować czegoś nowego. Jak prawidłowo dobrać kosmetyki? Kosmetyki do codziennego użytku powinny zawierać delikatne substancje myjące, najlepiej pochodzenia naturalnego. W składzie nie powinny znajdować się żadne silikony i parabeny. Warto unikać również silnych substancji zapachowych. Szampony oczyszczające powinny w składzie posiadać trochę mocniejsze elementy, które dokładanie oczyszczą głową. Najlepiej żeby nie miał w składzie olejów. Wiele kobiet zastanawia się: jak myć włosy odżywką? Taka opcja również jest możliwa, jednak należy pamiętać, że dokładne oczyszczanie jest możliwe tylko za pomocą szamponów. 

Zobacz też:  Mycie włosów zimną wodą. Korzyści i zalety

Mycie włosów – jak często? 

Ostatnie pytanie jakie należy zadać brzmi następująco: co ile myć włosy? Mycie włosów powinno być kwestią indywidualną każdej kobiety. Warto przede wszystkim obalić mit, według którego codzienne mycie włosów jest szkodliwe. Korzystanie z mocnych, chemicznych produktów niszczy włosy. Jeśli włosy wymagają codziennego mycia, wystarczy zaopatrzyć się w delikatne kosmetyki. Nie należy celować przetłuszczać skóry głowy. Może to prowadzić to szkodliwych konsekwencji. Dlatego też należy ją dokładnie czyścić, dostosowując częstotliwość do własnych potrzeb. 



Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też