Jaki szampon koloryzujący pokryje siwe włosy?

Z czasem większość z nas musi zmierzyć się z coraz częściej pojawiającymi się srebrnymi kosmykami. Jeśli chcemy je ukryć, warto wiedzieć czy i jaki szampon koloryzujący pokryje siwe włosy i jak poprawnie je koloryzować.
jaki szampon koloryzujący pokryje siwe włosy

Mycie włosów szamponem koloryzującym – kiedy pomoże? 

Jeśli zastanawiamy się, jaki szampon koloryzujący pokryje siwe włosy, najpierw musimy sprawdzić, jak dużo mamy srebrnych pasm. Ogólnie przyjmuje się, że mycie włosów takim szamponem jest skuteczne tylko wtedy, jeśli mamy do 70% naturalnego koloru. Niestety, nie sprawdzi się on przy grubych pasmach siwizny, ani przy włosach pokrytych nią w większej części niż 30%. Musimy też pamiętać, że szampon koloryzujący po kilkunastu myciach się zmywa, nie jest tak trwały jak farba. Kolejna ważną rzeczą jest to, że taki szampon nie przyda się do rozjaśnienia włosów, nie zmieni nam także drastycznie koloru – z brunetki nie zamienimy się w rudą. Tutaj możemy liczyć raczej na przyciemnienie o jeden – dwa tony nturalnego koloru i delikatne przykrycie pojedynczych siwych włosów. 

Czy szampon koloryzujący pomoże nam zachować zdrowe włosy? 

Kiedy patrzymy w lustro i widzimy pierwsze siwe kosmyki, z pewnością nie jest nam do śmiechu. Siwizna to przecież oznaka wieku, a siwe pasma, szczególnie rzadkie, nie odejmują nam lat, a wręcz przeciwnie. Jednak przy wyborze metody farbowania, musimy zadać sobie pytanie, na co gotowe są nasze włosy. Aby zachować zdrowe włosy, warto jednak zrezygnować z farby i sprawdzić, jaki szampon koloryzujący pokryje siwe włosy. Z całą pewnością o wiele mniej niszczy on włosy, jeśli jest używany prawidłowo. Łączy się to jednak z jego słabszym działaniem. Przy zdrowym farbowaniu włosów, czy szamponem czy farbą, trzeba wiedzieć także jaki szampon do codziennego mycia włosów wybrać. Musi być on dostosowany do włosów farbowanych, najlepiej odświeżający kolor. Możemy także pomyśleć, jak zrobić szampon do włosów – jest to dość proste, wystarczy nam soda, ocet jabłkowy, woda i odpowiedni olejek eteryczny. Przy czym takie domowe szampony najlepiej sprawdzają się przy włosach przetłuszczających się i nie polecany do czupryn farbowanych czerwoną farbą. Jeśli zaś poddajemy włosy także zabiegom prostującym i myślimy o tym, jaki szampon do włosów po keratynowym prostowaniu wybrać, to tutaj raczej kierujmy się zaleceniami fryzjera i nie szukajmy domowych metod.

Zobacz też:  Jaki szampon na suche i zniszczone włosy wybrać?

Aby dobrze dbać o włosy i zakryć siwe pasma musimy kierować się tym, czego one potrzebują. Zwróćmy uwagę na to ile pasm mamy, jak są widoczne i grube a także, jakiej kondycji jest nasza czupryna. Dzięki temu jeszcze przez długie lata będziemy cieszyć się pięknymi włosami. Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też