Jak szybko rosną włosy u mężczyzny?

Odpowiednia pielęgnacja włosów sprawia, że nasza fryzura przez długi czas będzie prezentować się zdrowo i ładnie. Tempo wzrostu włosów może się nieco różnić u kobiet i mężczyzn. Sprawdźmy zatem, jak wygląda ten aspekt u facetów. Ile rosną włosy w ciągu tygodnia? O czym trzeba wiedzieć?
jak szybko rosną włosy u mężczyzny

Włosy u mężczyzny

Od dawna wiadomo, że włosy są oznaką sił witalnych i zdrowia. Gęstość i jakość włosów ma wpływ na samoocenę. Co ciekawe, istnieje wiele metod na przyspieszenie wzrostu włosów. Ile rosną włosy na miesiącWarto wiedzieć, że na naszej głowie znajduje się od 100 do 150 tysięcy włosów. W trakcie doby tracimy ich ok. 100-120. Specjaliści wskazują, że włosy rosną średnio u mężczyzny 1 centymetr na miesiąc. Najszybciej zauważamy to w czasach dzieciństwa, gdyż wtedy nasze włosy są dłuższe nawet o 0,6 mm na dzień. Ponadto, w letnie dni kosmyki rosną szybciej i gęściej. Trzeba mieć na uwadze to, że tempo wzrostu jest różne u każdego człowieka. Ma to związek przykładowo z odżywianiem, genetyką, wiekiem i stylem życia. 

Ile rosną włosy w pół roku?

Ile rosną włosy w pół roku? Jeśli na miesiąc jest to ok. 1-1,5 cm, analogicznie w ciągu pół roku włosy są dłuższe o 6-8 cm. Istotne jest to, że wzrost włosów dzielimy na trzy etapy. Są one następujące:

  • Faza 1 – trwa od 3 do 6 lat. Jest to proces wzrostu nowego włosa. U mężczyzn ta faza trwa krócej, niż u kobiet. 
  • Faza 2 – obejmuje etap od porostu do spoczynku włosów. U facetów trwa ok. 3 tygodni od zakończenia pierwszej fazy. 
  • Faza 3 – trwa przez kilka miesięcy. Włosy są wypychane przez nowe, rosnące kosmyki. 

Zdrowe włosy z pewnością rosną szybciej, gdyż tempo wzrostu odnosi się także do stanu skóry głowy. Poprawę tempa wzrostu uzyskamy, gdy będziemy wykonywać masaż skóry głowy. Spokojnymi ruchami masujemy głowę, przy czym trzeba pamiętać o regularności. Ile rosną włosy w ciągu tygodniaW trakcie tygodnia u facetów włosy rosną zazwyczaj na poziomie 0,3-0,5 mm. Te wartości są szacunkowe i mogą być różnorodne u każdej osoby. 

Zobacz też:  Jak szybko rosną włosy po wodzie ryżowej?

Jak widać, kondycja naszych włosów ma ogromny wpływ na szybkość wzrostu. Nie możemy pomijać odpowiedniej pielęgnacji i zdrowego stylu życia. Wszystko to wpływa zarówno na nasz organizm, samopoczucie, jak i zdrowe włosy. Kobiety i mężczyźni doskonale wiedzą, jak ważne jest dbanie o mocne włosy. Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też