Jak nakładać olej na włosy? Wszystko co musisz wiedzieć!

Olejowanie stanowi jedną z podstaw pielęgnacji włosów. Niewątpliwe posiada ono wiele pozytywnych cech. Czym dokładnie jest olejowanie włosów? Jakie przynosi korzyści? Jak nakładać olej kokosowy na włosy?
jak nakładać olej na włosy

Olejowanie włosów – co warto wiedzieć?

Olejowanie włosów jest prostym zabiegiem, który stosuje się w domowych warunkach. Polega ona na nakładaniu olejku, nie tylko na końcówki, ale na całą długość włosów lub nawet skórę głowy. Metoda ta znana jest od starożytności, Wywodzi się ona najprawdopodobniej z Egiptu. W ten sposób kobiety chroniły włosy przed szkodliwym działaniem słońca. Sposób ten przetrwał po współczesne czasy, choć w zmienionej formie. Olejowanie włosów wykonuje się za pomocą naturalnych, roślinnych ekstraktów, które zawierają witaminy, fitosterole i kwasy tłuszczowe. Składniki mineralne docierają w głąb włosa, uzupełniając ubytki w łuskach, tym samym poprawiając ich ogólną kondycję i dając efekt zdrowych włosów.  

Zdrowe włosy – zalety olejowania

Nie od dziś wiadomo, że olejowanie posiada wiele zalet. Wśród tych najbardziej popularnych wymienia się zapobieganie wypadaniu włosów czy regulacja wydzielania sebum, a także dogłębne nawilżenie. Jakie inne korzyści płyną z olejowania włosów? 

  • przyspieszenie wzrostu włosów, 
  • łagodzenie stanów zapalnych skóry głowy, 
  • nawilżenie i regeneracja, 
  • uelastycznienie włosów, 
  • skuteczna pomoc w walce z łupieżem,
  • zapobiega rozdwajaniu się końcówek, 
  • ułatwia rozczesywanie,
  • ochrona włosów przed czynnikami zewnętrznymi. 
  • Zasady nakładania olejku na włosy

Korzyści te stają się widoczne przy regularnym stosowaniu olejowania. Dobrana do tego pielęgnacja pozostawi nie tylko zdrowe włosy, ale także odżywione i błyszczące. Jak nakładać olej na włosy?

Zasady olejowania włosów

Pierwszym krokiem do prawidłowego olejowania włosów jest wybranie odpowiedniego olejku. Dla włosów niskoporowatych poleca się m.in. olej kokosowy czy masło shea. Dla właścicielek średnioporowatych zaleca się korzystanie z olejku arganowego czy makadamia. Natomiast u wysokoporowatych najlepiej sprawdzi się olej lniany lub z pestek winogron. Warto również zwracać uwagę na skład kosmetyków. Jedną z kolejnych zasad jest stosowanie odpowiedniej ilości produktu. Tak naprawdę już niewielka ilość olejku wystarczy aby odżywić włosy. Należy również przemyśleć, która z metod (na sucho, na mokro, na odżywkę) będzie najlepsza dla włosów. Ważną rolę odgrywa również czas. Olejek na włosach powinno się trzymać minimum 30 min do max. 2/3h. 

Zobacz też:  Jak czesać kręcone włosy? Jak uzyskać ładny skręt?

Olejowanie włosów kręconych 

W przypadku włosów kręconych sprawa olejowania wygląda trochę inaczej. Przede wszystkim należy zaznaczyć, że wbrew popularnym opinią, nakładanie oleju na włosy kręcone wpływa na nie bardzo korzystnie. Przede wszystkim uaktywnia skręt i zmniejsza puszenie się. W takiej sytuacji sprawdzą się olejki do włosów wysokoporowatych. Najlepszą metodą jest olejowanie na sucho. Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też