Jak myć włosy odżywką? Przed czy po nałożeniu szamponu?

Proces wyboru odpowiedniej odżywki do włosów nie jest łatwym zadaniem. Każda kobieta ma inną fryzurę, która wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Mycie włosów obejmować powinno także sięganie po odżywkę. Kosmetyk powinien być stworzony na bazie naturalnych składników, które doskonale oddziałują na nasze kosmyki. Jaka odżywka do mycia włosów spełni nasze potrzeby? Jak myć włosy odżywką?
jak myć włosy odżywką

Mycie włosów odżywką

Istnieją dwa sposoby na mycie włosów odżywką. Pierwsza opcja to metoda OMO, a druga to metoda standardowa. Na czym polega ta pierwsza? W tym wypadku nakładamy kosmetyki do włosów etapami, tak aby łamliwe kosmyki uzyskały ochronę. Pamiętajmy o tym, że szampony zawierają  w sobie substancje oczyszczające i wysuszające. Jeśli nasze włosy często się przetłuszczają, warto rozważyć OMO. 

Skrót ten oznacza dosłownie: odżywka-mycie szamponem-odżywka. W tej kolejności nakładamy nasze kosmetyki na włosy. Na początku odżywkę nanosimy na włosach, przed tym dodatkowo jest zwilżając (pomijamy skalp). Następnie nakładamy szampon na skalp i dokładnie wyjemy skórę głowy. Aby ułatwić nakładanie szamponu, możemy go spienić w osobnym kubeczku. Po umyciu spłukujemy obie substancje i ponowie nanosimy odżywkę na nasze włosy. Pozostawiamy ją przez kilka minut, a następnie spłukujemy. W efekcie uzyskamy zdrowe włosyjednak tak metoda jest dosyć czasochłonna i wymaga regularności. 

Jaka odżywka do mycia włosów?

Jak widać, odżywkę można nanosić zarówno przed, jak i po nałożeniu szamponu. W ostatnim czasie chętnie stosuje się także mycie włosów samą odżywką. Nie jest ono jednak polecane osobom o włosach szybko się przetłuszczających. Jaka odżywka do mycia włosów jest najlepszym wyborem? Nie od dziś wiadomo, że zakup odżywki to niełatwe zadanie. Nie należy stawiać na niesprawdzone kosmetyki, które mogą wyrządzić więcej szkody, niż pożytku. 

Podczas zakupu odżywki do włosów, zwracajmy uwagę na bardzo dobrą jakość i naturalny skład. Zapomnijmy o wyrobach, które stawiają na dużą ilość sztucznych związków, które mogą jedynie podrażnić skórę głowy. Cenione marki stawiają na składniki pochodzące prosto z natury, co daje nam pewność skutecznego działania. Od tej pory mycie włosów staje się przyjemnością. Podstawą jest tutaj odpowiednie dobranie odżywki i szamponu.

Zobacz też:  Co ile myć włosy? Pielęgnacja


Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też