Ile rosną włosy w ciągu tygodnia? Jak wygląda zdrowy porost włosów?

Marzenie o pięknych i zdrowych włosach nie dotyczy jedynie kobiet, ale również dużego grona Panów. W końcu włosy na naszej głowie to ozdoba, o którą należy odpowiednio zadbać.
ile rosną włosy w ciągu tygodnia

U kobiet długie włosy to klasyczny symbol kobiecego piękna, jednak wraz z długością włosa rośnie problematyczność z ich odpowiednią pielęgnacją. Dla odmiany u mężczyzn można spotkać się z problematycznym łysieniem. Na szczęście w dalszej części odpowiemy sobie na pytanie jak zaopiekować się włosami, aby były zdrowe i piękne na bardzo długo.

Jak szybko rosną włosy u kobiet?

Będąc u fryzjera, bardzo często można się spotkać z pytaniem od klientek „ile rosną włosy w ciągu tygodnia”, jednak na to pytanie bardzo ciężko jednoznacznie odpowiedzieć. Przede wszystkim bardzo dużo zależy od stanu zdrowia naszego organizmu, jaki tryb życia prowadzimy i ile poświęcamy czasu na zadbanie o siebie.

Przeciętnie przyjęto, że przy zdrowym organizmie włosy na rosną w okolicy jednego centymetra na miesiąc. Także łatwo policzyć, że na tydzień to około 0,25 centymetra! Natomiast w ciągu roku, to już aż 12cm – co może być całkiem dobrym wynikiem. Omawiane liczby oczywiście są bardzo ogólne, gdyż każdy indywidualnie może mieć zupełnie inne wyniki. Zachęcam do małego testu.

Zmierz na początku miesiąca fragment włosów, a następnie ten sam fragment zmierz pod koniec miesiąca – w ten sposób otrzymasz odpowiedz jak szybko rosną Twoje włosy. Następnie kontynuując test, w kolejnym miesiącu wprowadź pewne zmiany przyśpieszające porost włosów i ponownie dokonaj pomiaru. Jak myślisz, będzie różnica?

Sposoby na przyśpieszenie porostu włosów:

  • nakładanie rekomendowanych wcierek,
  • masaże skóry głowy,
  • zrezygnowanie ze słodyczy,
  • systematyczne treningi poprawiające kondycje ciała.

Efekty po takim intensywnym miesiącu mogą być ogromne, gdyż odpowiednio pielęgnowane włosy potrafią rosnąć nawet ponad 2cm na miesiąc! A tu już w ciągu roku daje nam ponad 24 cm. Wow!

Zobacz też:  Jak szybko rosną włosy po wodzie ryżowej?

Ile średnio rosną włosy na miesiąc u mężczyzn?

Jak szybko rosną włosy u mężczyzny? Przyjęło się, że męski włos bez specjalnych zabiegów rośnie w okolicy 1,5cm na miesiąc. W takim razie ile rosną włosy w ciągu tygodnia? Cały tydzień daje nam wyniki aż 0,375 centymetra. Jednak podobnie jak u kobiet, bardzo dużo zależy od stanu ich zdrowia, diety, treningów, kosmetyków i przede wszystkim uwarunkowania genowego.

U Panów temat wcierek zdecydowanie rzadziej jest poruszany, aczkolwiek ich skuteczność została również w takich przypadkach potwierdzona. Pierwsze efekty zadbanych włosów można już zauważyć w pierwszych tygodniach stosowania kosmetyków oraz odpowiednich diet. Naprawdę warto!Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też