Co ile myć włosy? Pielęgnacja

Piękna fryzura i nienaganny ubiór to cel każdej osoby, której zależy na własnym wizerunku. W obecnym czasie, gdy każdy nastawiony jest na ciągły stres i aktywności, bardzo trudno jest osiągnąć wymarzony wizerunek. Jak więc zadbać o całość, pielęgnując włosy?
co ile myć włosy

Co ile myć włosy, aby zawsze wyglądały świeżo?

Bardzo wiele osób decyduje się na codzienne mycie włosów. Nie ma niczego złego w takiej decyzji, jednak tylko wtedy, jeśli wymaga tego sytuacja i włosy najzwyczajniej szybko się przetłuszczają. W innym wypadku tak częste mycie włosów może doprowadzi do przesuszenia i łamliwości. Zastanawiając się co ile myć włosy, należy wziąć pod uwagę prowadzony tryb życia i indywidualne predyspozycje. Niektórzy zdecydują się na codzienne mycie głowy, a inni odkryją, że ich włosy pozostają świeże nawet dwa czy trzy dni. Każdy z tych wyborów powinien być indywidualnie podjętą decyzją opartą na własnym doświadczeniu i obserwacjach.

Dobry sposób na przetłuszczające się włosy

Najlepszy sposób na przetłuszczające się włosy to zmiana diety, trybu życia i stosowanie odpowiednich kosmetyków do włosów. Okazuje się bowiem, że przetłuszczające się włosy najczęściej dotyczą osób z nadwagą i spożywających zbyt duże ilości węglowodanów. Używki takie jak alkohol czy papierosy również mogą niekorzystnie wpływać na stan włosów. Jedynym sposobem na walkę z przetłuszczającymi się włosami będzie zmiana stylu życia. Oczywiście, zanim wdrożone zmiany zaczną działać, potrzebny jest czas i cierpliwość. Mimo wszystko lepiej odżywiony organizm po kilku tygodniach pozwoli na dostrzeżenie pierwszych efektów. Czekając na efekty wcielonych w życie nawyków, warto skorzystać z dostępnych kosmetyków, do mycia włosów i suchych szamponów, które przedłużą ich świeżość. Należy również pamiętać, że im częściej konieczne jest mycie włosów, tym delikatniejszych kosmetyków powinno się używać.

Czy przetłuszczanie włosów jest zdrowe?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy przetłuszczanie włosów jest zdrowe. Doprowadzenie do nadmiernego przetłuszczenia włosów może okazać się niebezpieczne. Niewiele osób ma świadomość, że łysienie androgenowe pośrednio powodowane jest częstym przetłuszczaniem się włosów. Oczywiście oprócz tego duże znaczenie ma stres, nieuregulowana gospodarka hormonalna, a także geny. Mimo wszystko zbyt długie przetrzymywanie sebum na włosach i skórze głowy będzie działać negatywnie zarówno na same włosy, jak i skórę. I tu kolejny raz pojawia się pytanie, co ile myć włosy. Zdrowe włosy i skórę głowy powinno się myć wtedy, gdy zauważamy początki przetłuszczenia się włosów lub inne zabrudzenia.

Zobacz też:  Mycie włosów zimną wodą. Korzyści i zalety


Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też