Wszystko o zdrowych włosach!

Szukasz porad i wskazówek związanych z Twoimi włosami? Dobrze trafiłeś!

Nowy specjalista zespołu NIOXIN!

Nowy specjalista zespołu NIOXIN!

Do zespołu NIOXIN dołączył kolejny specjalista. Szeregi marki zasiliła ekspertka od skóry głowy i włosów, trycholog Karolina Marcinkowska. Czym się zajmuje i w jaki sposób wesprze NIOXIN? Zapraszamy do lektury.

Jak długo pracuje Pani jako trycholog?
Jako trycholog pracuję od ponad 5-ciu lat.
 
Czym zajmuje/specjalizuje się Pani jako trycholog?
W trychologii zajmuję się bardzo szczegółową diagnostyką pacjenta w zakresie badań trichoskopem, jak również badań laboratoryjnych. Ponadto, specjalizuję się w zaawansowanych technologicznie zabiegach trychologicznych, z użyciem najnowocześniejszej aparatury medycznej. Dodatkowo wykorzystuję możliwości medycyny estetycznej, tworząc synergie zabiegowe, które uzupełniam o właściwe preparaty aktywne, niezbędne w tego typu terapiach.

Skąd zainteresowanie tą dziedziną nauki?
Problem z łysieniem oraz przerzedzaniem owłosionej skóry głowy to obecnie choroba cywilizacyjna, olbrzymi problem społeczny, dotyka bardzo wiele osób, w tym również dzieci. Dlatego zajmując się kosmetologią i medycyną estetyczną widziałam ogromna potrzebę właściwej edukacji w tym zakresie, aby móc wyspecjalizować się w tej bardzo wymagającej dziedzinie.

Gdzie zdobywała i pogłębia Pani wiedzę związaną z trychologią?
Swoją wiedzę zdobywałam na licznych szkoleniach z zakresu trychologii, m.in. szkolenia we Włoszech w firmie Biotec Italia, szkolenia pod patronatem Europejskiego Centrum Lekarzy Estetycznych, szkolenia w Klinice Kolasiński-Hair Clinic Poznań, uczestniczyłam także w szkoleniach Pani Kingi Estery Jach – Skrzypczak, wybitnego trichologa 2 stopnia, prezesa ISAT. Ponadto, swoje kwalifikacje w tym zakresie podnosiłam na licznych kongresach i sympozjach naukowych.

Czym będzie zajmować się Pani we współpracy z marką NIOXIN, jaki będzie zakres Pani obowiązków?

We współpracy z marką Nioxin będę zajmować się szkoleniami z zakresu działania na skórę głowy i włosy poszczególnych preparatów tej marki, analizą składników aktywnych i ich synergii między sobą, jak również technik łączonych z dostępnymi obecnie zabiegami trychologicznymi na rynku-tak, aby zachować bezpieczeństwo, a zarazem skuteczność w tym zakresie. Moim zadaniem będzie promocja i edukacja w zakresie skuteczności produktów marki Nioxin, poparta specjalistyczną wiedzą. Ponadto, edukacja ta będzie uzupełniona o kompendium wiedzy w zakresie szeroko rozumianej trychologii, jak również specjalistycznej diagnostyki  laboratoryjnej.

Karolina Marcinkowska – absolwentka Collegium Medicum w Bydgoszczy – Wydział Farmaceutyczny, Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Mgr analityki medycznej wraz ze specjalnością biomedycyny informatycznej, kosmetolog, analityk – diagnosta trychologii. Członek-założyciel International Society od Aesthetic Trichology ISAT. Posiada uprawnienia pod patronatem Europejskiego Centrum Lekarzy Estetycznych z zakresu wykonywania zabiegów medycyny estetycznej, m.in. mezoterapii igłowej czy stosowania i preparatyki osocza bogatopłytkowego, także w zakresie trychologii na owłosioną skórę głowy. Wykładowca i szkoleniowiec z zakresu specjalistycznej aparatury medycznej działającej na polu medycyny estetycznej i trychologii.  Uczestniczyła w wielu specjalistycznych szkoleniach, w sposób ciągły podnosi swoje kwalifikacje. Od 10 lat związana z medycyną estetyczną i nowoczesną kosmetologią, od 5 lat specjalizuje się w trychologii. Prelegent na licznych sympozjach i kongresach naukowych, m.in. autorka wykładu z Trychologii Estetycznej na temat radiofrekwencji igłowej i kawitacji skóry głowy pod patronatem ISAT na Międzynarodowym Kongresie LNE w Krakowie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *