Wszystko o zdrowych włosach!

Szukasz porad i wskazówek związanych z Twoimi włosami? Dobrze trafiłeś!

Ochrona skóry głowy przed promieniowaniem słonecznym

Ochrona skóry głowy przed promieniowaniem słonecznym

Chociaż większość z nas uwielbia się opalać i z utęsknieniem czeka na możliwość pierwszych kąpieli słonecznych, warto pamiętać, że słońce może być jednym z największych wrogów naszej skóry.

O tym, jak ważne jest stosowanie kremu czy balsamu do opalania wie każdy. Stosując filtry, często zapominamy o szczególnie istotnej ochronie skóry głowy, której brak może zwiększać ryzyko poparzenia słonecznego.

Na poparzenie słoneczne skóry głowy szczególnie narażone są osoby z niską gęstością włosów. Włosy chronią bowiem w naturalny sposób naszą skórę przed słońcem. Kiedy jest ich za mało, skóra jest miejscem najbardziej narażonym na promieniowanie słoneczne. Co ważne, intensywne promieniowanie ma miejsce nie tylko podczas wakacyjnych kąpieli słonecznych, ale stale, podczas przebywania na zewnątrz.

Konsekwencje poparzenia skóry głowy bywają niestety dramatyczne. Zaczerwieniona, piekąca i łuszcząca się skóra głowy to jedne z pierwszych objawów. Taka skóra jest bardziej podatna na tworzenie się stanów zapalnych oraz zwiększone przetłuszczanie. Kumulacja tych objawów może prędzej czy później prowadzić do zwiększonego wypadania włosów, o czym przekonujemy się dopiero po wakacyjnym sezonie, wraz z nadejściem jesieni. W najgorszym przypadku, na skutek intensywnego poparzenia skóry głowy, może dojść do uszkodzenia mieszków włosowych – w skutek czego włosy w danym obszarze nie mają możliwości ponownego wzrostu.

„Najczęściej powtarzam klientom, że najłatwiej i najprzyjemniej jest zapobiegać utracie włosów niż odbudować utraconą gęstość” – mówi ekspert marki NIOXIN, Dagmara Pils.

Dlatego podczas kąpieli słonecznych powinniśmy chronić nasze włosy przed promieniowaniem, stosując produkty zawierające filtry UV.

drzewko

Dla marki NIOXIN troska o skórę głowy to priorytet, dlatego też wszystkie systemy dla włosów widocznie przerzedzonych (2, 4, 6) mają w swoim składzie filtr UV (SPF 15), który chroni skórę głowy przed promieniowaniem słonecznym.

1abn

W skład zestawów do włosów widocznie przerzedzonych wchodzi: szampon, odżywka i kuracja w formie pianki, nakładana przede wszystkim na skórę głowy.
Co ważne, stosując zestaw 3 kroków NIOXIN (systemy 2, 4, 6) nie musisz stosować żadnego dodatkowego produktu zawierającego filtry UV – zestaw 3 kroków jest całkowicie wystarczający  🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *