Wszystko o zdrowych włosach!

Szukasz porad i wskazówek związanych z Twoimi włosami? Dobrze trafiłeś!

NIOXIN SCALP RENEW – skóra głowy w dobrych rękach

NIOXIN SCALP RENEW – skóra głowy w dobrych rękach

Na polskim rynku zabiegów kosmetycznych pojawiła się nowa usługa – dermabrazja skóry głowy NIOXIN. To idealny sposób na dopełnienie pielęgnacji włosów cienkich i przerzedzonych. 

Skuteczna codzienna pielęgnacja skóry twarzy powinna opiera się na oczyszczeniu, odżywianiu oraz wzmacnianiu. Te trzy kroki powinny być stosowane również w pielęgnacji włosów i skóry głowy. Dlatego też eksperci NIOXIN opracowali produkt Skalp Renew, umożliwiający profesjonalną dermabrazję skóry głowy.

Dermabrazja skóry głowy NIOXIN SCalp Renew polega na skutecznym oczyszczeniu i zregenerowaniu naskórka, co ma bezpośredni wpływ na gęstość i stan włosów. Zabieg jest zalecany szczególnie osobom z problemem cienkich i przerzedzonych włosów, który występuje aż u 50% klientów salonów fryzjerskich. Główne przyczyny przerzedzania włosów to stosowanie zbyt dużej ilości kosmetyków do stylizacji, które zatykają mieszki włosowe, zmiany w diecie, wysoki poziom stresu i zły stan zdrowia.

Zabieg dermabrazji skóry głowy NIOXIN Scalp Renew przebiega w czterech etapach: przygotowaniu włosów do zabiegu specjalnym masażem z wykorzystaniem preparatu NIOXIN Scalp Renew. Następnie włosy są oczyszczane szamponem NIOXIN i gotowe do  zastosowania odżywki, która za sprawą przeciwstawnych ładunków elektrycznych pomiędzy produktem i ubytkami we włosach umożliwia nakładanie preparatu zarówno na włosy, jak i skórę głowy! Dzięki temu po spłukaniu odżywka pozostaje jedynie w miejscach wymagających regeneracji. Ostatnim krokiem jest zastosowanie skoncentrowanej kuracji preparatem NIOXIN, nadającym włosom błyszczący połysk i przyjemny, miętowy zapach.

Zabieg dermabrazji NIOXIN można przeprowadzić w gabinecie kosmetycznym oraz w salonach fryzjerskich. Stan skóry głowy można sprawdzić specjalną mikrokamerą (w którą wyposażonych jest coraz więcej salonów fryzjerskich w Polsce) lub domowym sposobem: wystarczy obiema rękami naciągnąć mocno włosy, tak aby pojawił się przedziałek. Jeśli pasek skóry głowy ma szerokość ok. 1 cm oznacza to, że nasze włosy są przerzedzone, a więc i skóra głowy ma się nie najlepiej. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *