Wszystko o zdrowych włosach!

Szukasz porad i wskazówek związanych z Twoimi włosami? Dobrze trafiłeś!

Skóra głowy – jak o nią zadbać? Wyjaśnia Joanna Zdanowska, edukatorka marki NIOXIN

Skóra głowy – jak o nią zadbać? Wyjaśnia Joanna Zdanowska, edukatorka marki NIOXIN

Dbamy o każdy centymetr ciała. Używamy balsamów, peelingów, kremów do twarzy, rąk i stóp. Odżywiamy i regenerujemy włosy. Zwracamy uwagę na to, aby kosmetyki były odpowiednio dobrane do właściwości naszej skóry. Zdarza się jednak, że zupełnie zapominamy o jeszcze jednej strefie naszego ciała – skórze głowy. Wychodzimy z założenia, że stosowanie dobrych preparatów do włosów wystarczy, aby cieszyć się pięknymi rezultatami. Tymczasem to właśnie zdrowa skóra głowy jest podstawą zdrowych i pięknych włosów. O tym jak właściwie o nią zadbać – opowiada Joanna Zdanowska, edukatorka marki NIOXIN.

Dlaczego warto dbać o skórę głowy?

Skóra głowy wraz z włosami pełni nie tylko funkcje ochronne, ale i funkcje estetyczne. Zdrowa skóra głowy, to zdrowe włosy. To podstawa. Dlatego należy dbać o nią, jeśli chcemy cieszyć się pięknymi, mocnymi i lśniącymi włosami.

Skóra głowy, podobnie jak skóra twarzy i całego ciała, potrzebuje ciągłej i systematycznej pielęgnacji. Gdy zauważamy, że nasza cera staje się problematyczna, sięgamy po profesjonalne rozwiązania, aby przywrócić jej świeży i zdrowy wygląd. Podobnie jest ze skórą głowy. Jeśli pojawiają się na niej choroby, których nie leczymy, wpływa to na kondycję i wygląd włosów.

Czym może skutkować niewystarczająca pielęgnacja skóry głowy?

Zaniedbania w sferze pielęgnacji skóry głowy mogą mieć różne podłoża. Jeśli w organizmie brakuje witamin, to nasze włosy stają się słabsze i bardziej przerzedzone. Źle dobrane serie kosmetyków (np. niedostosowane do pory roku) mogą spowodować niewystarczające ich nawilżenie. Zbyt mocno oczyszczające szampony mogą spowodować odwodnienie naskórka, a to powoduje kolejne komplikacje: łuszczenie, w przypadku skóry suchej lub wzmożony łojotok, w przypadku skóry tłustej.

Skóra poddawana jest również różnym niekorzystnym czynnikom atmosferycznym. Zimą narażona jest na działanie suchego powietrza w pomieszczeniach, a latem na oddziaływanie silnego słońca. Nadmierna ekspozycja skóry głowy na słońcu, może powodować poparzenia skórne, a to z kolei prowadzić do nieodwracalnych problemów z wypadaniem włosów. Pamiętajmy o tym i zwłaszcza latem używajmy dużej ilości kosmetyków nawilżających, odżywiających i tych z filtrami ochronnymi.

Powszechnie znane są domowe sposoby pielęgnacji skóry głowy i włosów, ale jakie profesjonalne zabiegi skóry głowy rekomendujesz?

Inspiracją NIOXIN przy tworzeniu zaawansowanych zabiegów do włosów jest system pielęgnacji skóry twarzy. Skóra głowy, jako przedłużenie skóry twarzy, wymaga podobnego traktowania i troski. Polecam zabieg dermabrazji skóry głowy. Jest bezpieczny dla naszej skóry głowy, ale przede wszystkim bardzo skuteczny. Złuszcza martwy naskórek, oczyszcza skórę z nadmiaru kosmetyków i zabrudzeń, oczyszcza mieszki włosowe z nadmiaru sebum, przyśpiesza proces regeneracji i wpływa wzmacniająco na kondycję włosów.

Gdzie można uzyskać profesjonalną poradę odnośnie pielęgnacji skóry głowy?

Profesjonalną poradę odnośnie pielęgnacji skóry głowy otrzymamy w dobrych salonach fryzjerskich. Fryzjer to pierwsza osoba, która ma najbliższy i najczęstszy kontakt z naszą skórą i włosami. Możemy, więc być pewni, że otrzymamy pogłębioną i indywidualną konsultację. Warto również szukać salonów fryzjerskich wyposażonych w mikrokamerę. Urządzenie pozwala na szczegółową i pełną diagnostykę skóry głowy i włosów.

Skóra głowy jest przedłużeniem skóry twarzy, czy możemy mówić o ich wzajemnym wpływie na siebie?

Oczywiście. Jeśli skóra twarzy się zmienia np. pojawiają się wypryski czy łojotok, przekłada się to również na skórę głowy. Jeśli wraz z wiekiem zmniejsza się jędrność naszej skóry twarzy, zaczyna się ona starzeć, to samo dzieje się na skórze głowy- spada jej nawilżenie i elastyczność.

Co zyskujemy posiadając zdrową i odżywioną skórę głowy?

Lepsze samopoczucie i poczucie większej atrakcyjności. Zdrowe, lśniące i piękne  włosy, to oznaka zdrowego organizmu.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *