Wszystko o zdrowych włosach!

Szukasz porad i wskazówek związanych z Twoimi włosami? Dobrze trafiłeś!

Jak pielęgnować włosy jesienią?

Jak pielęgnować włosy jesienią?

Jesień i zima nie jest łatwym okresem dla naszych włosów. Działanie takich czynników jak niskie temperatury, wiatr, wilgotność, czy też przesuszone powietrze w pomieszczeniach może znacząco osłabić kondycję włosów. O tej porze roku możemy zauważyć sezonowe wypadanie włosów. Warto więc zapewnić im odpowiednią pielęgnację.

Zdrowa skóra jest podstawą zdrowych włosów. Dlatego warto poświęcić uwagę również skórze głowy. O tej porze roku warto skorzystać z profesjonalnego zabiegu dermabrazji skóry głowy – NIOXIN Scalp Renew. Zabieg ma na celu skuteczne złuszczenie, oczyszczenie i zregenerowanie naskórka, co ma bezpośredni wpływ na kondycję włosów i skóry głowy. Taki zabieg jest zalecany szczególnie osobom z problemem cienkich i przerzedzonych włosów. nioxin_dermabrazja

W przypadku sezonowego wypadania włosów warto sięgnąć po preparaty, które zapewnią wzmocnienie włosom. Taką codzienną, kompleksową pielęgnację zapewni system pielęgnacji NIOXIN, który nie tylko wzmocni, ale również odżywi i zregeneruje włosy. 

O tej porze roku warto umówić się w salonie na serię zabiegów regenerujących włosy na całej długości. Osłabione włosy mogą mieć tendencję do łamliwości i rozdwajania końcówek. Bardzo dobrym produktem, który pomoże nam pielęgnować włosy jest głęboko regenerujaca maska Deep Repair. Pomaga ona chronić włosy, wzmacniać ich strukturę, a także nadaje włosom gładkość. 

n11 10578812-1324567435-536478-1

To, co osłabia nasze włosy jesienią to także wszelkie urządzenia termiczne, z których korzystamy częściej.  Codzienna odpowiednio dobrana pielęgnacja oraz maska wzmacniająca stosowana raz w tygodniu pomoże zapobiegać powstawaniu uszkodzeń mechanicznych i termicznych.

Jesienią powietrze jest bardziej wilgotne, co sprawia, że włos będzie chłonąć więcej wilgoci, przez co zrobi się cięższy. Rozwiązaniem tutaj jest również system 3 kroków Nioxin – produkty nie obciążają włosów. Dzięki produktom włosy zyskują objętość i sprężystość.

Warto też pamiętać, o tym, że włosy mają różne potrzeby – kluczowe jest więc indywidualne podejście w doborze produktów do pielęgnacji włosów – Nioxin to 6 systemów pielęgnacyjnych, które odpowiedzą na problemy włosów.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *